Novinky

13 Zář

By

No Comments

Apple představil iPhone 8 a iPhone 8 Plus!

13.9.2017 | By | No Comments

Apple věří že technologie dokáží měnit svět a iPhone je vlemi důležitou technologií, kterou mají lidé každý den ve svých rukou a díky tomu mění jejich život a celý svět. iPhone je velmi výkonné a zázračné zařízení, které Apple dokázal díky technologiím dotáhnout téměř k dokonalosti. První iPhone nabídl multi-touch ovládání. App Store změnil možnosti komunikace, hraní her, fotografování a všeho co vás jen napadne. Poté přišel Retina Displej, který změnil to jak vidíme obraz na našich telefonech. Facetime umožnil revoluci v komunikaci a Siri nám dala možnosti dokonalých asistentů. Později Apple přinesl Touch ID a umožnil tak zabezpečit telefony jako nikdy předtím. Nakonec přišel duální fotoaparát, další revoluce.

Další revoluce nastává dnes a Apple je připraven opět měnit svět díky nové technologii v iPhonu. Apple představil iPhone 8 a iPhone 8 Plus, který nabízí stejný design jako iPhone 7. Záda nového iPhonu nyní tvoří sedmi vrstvé sklo, zatím oc vepředu najdete o 50% silnější a odolnější sklíčko, nejsilnější které kdy bylo v telefonu použito. Nový Retina HD displej nabízí True Tone technologii, kterou nabízel Appel doposud jen v iPadu. Nové reproduktory jsou stereo, mají hluboké basy a hrají o 25% vice nahlas než předchozí iPhone 7.

Zcela nový procesor se nazývá A11 Bionic, což je nejvýkonnější a nejmenší čip, který kdy byl v telefonu. Má šest jader a je o 25% rychlejší než A10 a o 70% úspornější. Nový GPU čip je o 30% rychlejší a výkonnější. Je přímo vytvořený pro 3D hry naprogramované v technologii Metal 2.

Procesor iPhone 8 a iPhone 8 Plus obsahuje ISP koprocesor speciálně určený pro fotoaparát, který umí zpracovat fotografie nezávisle na hlavní procesoru. Fotografie pořídíte novou 12Mp kamerou, která nabízí OIS. Ohniskové vzdálenosti i světelnosti jsou stejné jako u iPhone 7, tedy 1.8, respektive 2.8.. Fotoaparát má nové senzory, které dokáží lépe vyrovnat jednotlivé barvy a nechat je tak vyniknout lépe než kdy dříve. Apple iPhone 8 Plus.

Novinkou je Portrait Lightning režim, který je v současné době v beta verzi a dokáže rozmazat pozadí a udělat jej tmavší aby ještě více vynikl obličej na fotografii. Novinka nabízí také filtry, které dokáží zcela vymazat pozadí a mít tak portrét tváře na černém pozadí nebo naopak na bílém pozadí, což vypadá skutečně skvěle, ovšem funguje to jen u Plus verze.

Nový iPhone 8 dělá nejlepší videa, která kdy jaký smartphone na světě natáčel. Videa jsou skutečně úžasné a nový video-encoder pracuje v reálném čase. Dokáže zpracovat 2 miliony různých podmětů za vteřinu a reagovat na ně vyvážením barev. Kamera natáčí 4K video 60 snímků za vteřinu nebo 240 snímků ve full-hd, tedy slow motion.

Důležitou vlastností iPhonu je bezdrátovost, kterou Apple ještě posunul v loňském roce díky AirPods. Nyní ji posouvá iPhone 8 a iPhone 8 Plus ještě dále a díky skleněným zádům nabízí bezdrátové nabíjení. Díky tomu, že již můžete vše připojit bezdrátově nebudete potřebovat nikdy k iPhonu nic připojovat, přesto má stále k dispozici Lightning konektor. Nabíjení funguje samozřejmě nejen s Apple zařízením, ale používá Qi Open Charging Standard, takže funguje všude tam, kde je bezdrátové nabíjení, ve vašich vozidlech, hotelích nebo například v McDonaldu. Standard není ničím omezen a funguje všude.  Novinka nabízí také Bluetooth 5.0, LTE Advanced a rychlonabíjení.

Nový iPhone je designovaný pro co nejlepší využití rozšířené reality, dokáže pracovat s 60 snímky za vteřinu i při velmi špatném osvětlení a spojit veškeré své čipy, aby nabídly co nejvyšší výkon při použití rozšířené reality. A11 bionic čip má v sobě trojici čipů GPU, CPU a ISP, které dokáží spoji svůj výkon a nabídnout rozšířenou realitu ve 4K rozlišení. Hry v rozšířené realitě proto vypadají lépe než kdy předtím. Jednu takovou Apple vytovřil s Directive Games, kteří měli možnost vytvořit hru přímo pro iPhone 8. Jedná se o hru v rozšířené realitě, k jejímuž hraní vám stačí obyčejný stůl a iPhone. Vše se promítá na stůl přímo před vás. Výkon iPhone 8 a iPhone 8 Plus dokáže generovat hru v 4K rozlišení a pokrýt ji miliony polygonů. Hra tak vypadá neskutečně realisticky a vše funguje samozřejmě v reálném čase, kdy máte možnost se dívat na vše z různých úhlů a například sledovat svoji armádu jak ničí protivníka a to přesně z toho úhlu ze kterého se podíváte přes svůj fotoaparát. To vše umožňuje výkon iPhone 8, který je na neuvěřitelné úrovni. Hry tak vypadají skutečně skvěle.

Cena startuje v USA na 699$ u iPhone 8, který je dostupný ve verzi 32, 128, 256GB a na 799$ u iPhone 8 Plus a dostupná bude varianta 64GB a 256GB. Objednávky budou od 15. 9. 2017 a do prodeje se dostane 22. 9.

0018

 

zdroj: letemsvetemapplem.eu

13 Zář

By

No Comments

Apple představil nový iPhone X!

13.9.2017 | By | No Comments 

Konec je všem spekulacím, všem předpovědím a hlavně všem únikům, které trvaly několik dlouhých měsíců. Apple dnes v divadle Steva Jobse představil svůj nejočekávanější telefon v historii – iPhone X. Že se jedná o výroční model potvrzuje nejenom nový design, ale také jiný způsob ovládání a absence některých prvků, které byly pro jablečné telefony tak ikonické. Spolu s maximálním výkonem a a prvotřídními technologiemi se z letošního iPhonu skutečně stala prémiová záležitost. Pojďme si jej podrobněji představit. “One More Thing” je tady.

Nový iPhone X na snímcích:

Design a displej

Už tři roky se u iPhonů koukáme na stále stejný design telefonu, tedy až na drobné úpravy u loňské modelu. Právě proto od výročního iPhonu všichni očekávali největší designovou změnu za posledních 10 let a skutečně se tak stalo. Apple se po vzoru konkurence zbavuje rámečků okolo displeje a představuje telefon s téměř nekonečným displejem.

Poprvé v historii iPhonů se jedná o OLED panel. Obecně ale OLED displeje mají i své nevýhody, Apple je však všechny odstranil a na scénu tak vstupuje jeho Super Retina Display s rozlišením 2436 x 1125 (458 ppi). Panel podporuje technologii HDR10 a Dolby Vision. Nejenom díky tomu, ale i díky technologii True Tone z iPadů nabízí skutečně špičkové barvy.

Jediným rušivým elementem vpředu je vykrojení v horní části, kam se ukryly senzory. Ty jsou potřebné pro funkci FaceID (více níže). Postranní rámeček je vyrobený z nerezové oceli a záda z tvrdého skla – stejně jako v případě iPhonu 8 a 8 Plus se jedná o nejtvrdší sklo, které kdy bylo použit pro smartphone. Kromě loga Applu zdobí zadní část ještě duální fotoaparát, který je nově orientovaný vertikálně.

Apple dnes kromě iPhonu X představil i iPhone 8 a 8 Plus:

Nový styl ovládání

Ikonické domovské tlačítko je pryč, a tak bylo potřeba jej nějak nahradit. Na scénu tak přicházejí gesta. Vytažení odspodu displeje nahoru se vrátíte zpět na domovskou obrazovku. Přepínač aplikací (multitasking) nově vyvoláte potažením a podržením aplikace ve středu displeje. Značnou funkcionalitu nahradilo i postranní power tlačítko, kde stisknutím a podržením vyvoláte Siri, dvojitým stisknutím pak na uzamčené obrazovce spustíte Apple Pay. Ovládací centrum se naopak nově aktivuje potažením prstu po displej z pravého horního rohu směrem do středu displeje.

Touch ID nahradilo Face ID

Snímači otisků prstů právě odzvonilo. Po čtyřech letech se Apple začíná zbavovat Touch ID. Novému iPhonu by senzor umístěný na zádech neslušel a integrovat jej pod displej se inženýrům bohužel nepodařilo. Právě proto společnost sáhla po alternativní biometrické autentizační metodě, po skenování obličeje ve 3D, které dostalo označení Face ID. Nová metoda bude sloužit nejenom k odemykání telefonu, ale také ke schvalování Apple Pay, dokonce ji budou podporovat i aplikace z App Store.

Face ID je podle Applu dokonce bezpečnější než Touch ID. Rozpozná vás dokonce i v momentě, kdy si nasadíte brýle, čepici nebo třeba změníte účes. Problém nebude ani v noci, tehdy si vás totiž senzor nasvítí a přední kamera rozpozná. O identifikaci se stará dohromady pět prvků a vše zpracovává speciální čip. Všechna data jsou šifrovaná a neodesílají se na žádný server – zůstávají jen v zařízení a není možné je zpět obnovit.

Díky FaceID je možné udělat i vlastní smajlíky Animoji, které se budou řídit podle vašeho obličeje a bude možné je posílat skrze iMessage.

Vertikální duální fotoaparát

Už před rokem se Apple s iPhone 7 Plus ponořil do světa duální fotoaparátů. Trend pokračuje, a tak ani iPhonu X nesmí chybět. Letos však došlo k inovaci, protože iPhone X nabízí duální fotoaparát orientovaný na výšku a blesk se nově přemístil mezi čočky. Oba snímače nabízí 12 meapixelů a podle Applu se jedná o nejlepší fotoaparát, jaký kdy do své zařízení přidali. Stejně jako u iPhonu 8 Plus nechybí ani zde režim Portrét Lightning, kdy je možné upravovat si osvětlení pozadá a popředí fotografie, optická stabilizace obrazu nebo optický zoom.

Mírného vylepšení se dočkala i přední 7-megapixelová FaceTime kamera, která díky senzorům nově podporuje také režim Portrét pro ještě lepší selfie.

A11 Bionic

Špičkový telefon si zaslouží špičkový výkon a právě od toho je tu nový šestijádrovou procesor A11 Fusion. Zatímco 4 jádra procesoru jsou vysoce výkoná, zbylý dvě jsou úsporná a budou využívána

Bezdrátové nabíjení

Apple se po několika letech konečně rozhoupal a rozhodl se dohnat konkurenci. Nový iPhone X se chlubí bezdrátovým nabíjením. Bohužel však nejde o spekulované nabíjení na dlouhou vzdálenost, ale o běžný Qi standard, který nabízí i ostatní výrobci. Pro nabíjení je tak potřeba podložka. Apple ukázal i vlastní bezdrátovou nabíječku AirPower, která zvládne nabíjet kromě iPhonu X také Apple Watch a nové AirPods. Dostupná však bude až během příštího roku, a tak je potřeby zatím byužívat řešení od ostatních výrobců, například od Belkinu.

Dostupnost a ceny

Předobjednávky iPhonu X startují 27. října. Prodávat se začne až 3 listopadu. Na Českou republiku se však tato data bohužel nestahují. U nás je zatím dostupnost telefonu neznámá.

Prémiový telefon, prémiová cena. Asi tak by se dala v rychlosti shrnout cenovka nového iPhonu. Jak se už dlouhé měsíce očekávalo, cena iPhonu letos povyrostla. Základní model 32GB model vyjde na 29 990 Kč, varianta s 256GB úložištěm pak 34 490 Kč. Vybrat si zákazník může ze dvou barevných variant, a to Space Gray a Silver. Barevná jsou jen záda telefonu, předek je u obou provedeních vždy černý.

iPhone X FB

zdroj: letemsvetemapplem.eu

14 Čvn

By

No Comments

Naše pobočka v Klimentské 7 Praha 1

14.6.2017 | By | No Comments

Naše pobočka v Klimentské 7.Zde provádíme veškerý Servis produktů Apple přímo na počkání, a zde si můžete zakoupit veškeré příslušenství k vašemu mazlíčkovi od krytů, po repráčky, sluchátka, tvrzené skla, a nebo rovnou třeba iPhone.

Náš krámek prošel kompletní proměnou, přijďte se k nám přesvědčit sami!

 

 

 

 

 

14 Čvn

By

No Comments

Do prodeje míří nová kniha, která odhaluje tajnou historii prvního iPhonu

14.6.2017 | By | No Comments

Dne 29. června to bude už 10 let od zahájení prodeje prvního iPhonu ve Spojených státech. Jen pár dní před tímto velkolepým výročím bude vydána kniha s podrobnými informacemi o takzvané tajné historii smartphonu. Jedná se o knihu s názvem The One Device: The Secret History of the iPhone. Jejím autorem je technologický novinář Brian Merchant, který popisuje, jak iPhone přeměnil svět a udělal z Applu jednu z nejcennějších společností všech dob.

Výňatek z knihy, která obsahuje exkluzivní rozhovory s inženýry, vynálezci a vývojáři podílejícími se na výrobě prvního iPhonu, byl zveřejněn na serveru The Verge:

Pokud jste pracovali u společnosti Apple v polovině roku 2000, možná jste si všimli podivného jevu: mizeli lidé. Nejprve se to dělo pomalu. Jednoho dne byla prázdná židle, kde seděl hvězdný inženýr. Klíčový člen týmu byl také pryč. Nikdo vám přesně neřekl, kam odešli.

„Slyšel jsem o tom, že to nebylo jasné, ale bylo jasné, že ti nejlepší inženýři z těch nejlepších týmů se dostali do tohoto tajuplného týmu,“ řekl Evan Doll, který byl tehdy softwarovým inženýrem Applu.

Pokud si chcete knihu objednat, potom si ji můžete předobjednat za 18,50 dolarů na Amazonu v tištěné formě. Ale k dispozici bude také na iBooks za 14,99 dolarů, a tak můžete mít knihu i v digitální podobě pro iPhone, iPad či iMac. Oficiální vydání knihy bude 20. června.

14 Čvn

By

No Comments

Apple si půjčuje 1 miliardu dolarů na boj proti klimatickým změnám

14.6.2017 | By | No Comments

Před dvěma měsíci Apple oznámil, že 96 % energie, kterou využívá, pochází z obnovitelných zdrojů. Dokonce se zavázal, že získáním svého dodavatelského řetězce dosáhne 100 %. Společnost tak dnes oznámila, že vydává zelené dluhopisy ve výši 1 miliardy dolarů na podporu iniciativ zaměřených na obnovu.

Jak uvedla společnost Bloomberg, v loňském roce Apple nabídl nejvíce zelených dluhopisů v americké historii firem, a to za 1,5 miliardy dolarů. Nyní, asi dva týdny poté, co se prezident rozhodl stáhnout Spojené státy z Pařížské dohody o klimatu, vydal Apple další obligaci ve výši 1 miliardy dolarů, aby pomohl společnosti a jejímu dodavatelskému řetězci využívat 100 % obnovitelné energie.

Rozhodnutí nabídnout dluhopisy v rámci svých plánů udržitelnost znamená, že Apple nebude muset sáhnout po své offshore hotovosti. Zde je uvedeno, na co společnost vynaloží některé zdroje: „Společnost investuje do solární energie, vodních elektráren a zařízení na výrobu bioplynu v Oregonu, Severní Karolíně, Nevadě, Arizoně a Kalifornii, včetně 850 milionů dolarů do solární farmy o výkonu 130 megawattů v blízkosti San Francisca během následujícího čtvrtletí a získává povolení k prodeji energie na velkoobchodních trzích s energiemi.“

Tim Cook společně s dalšími významnými osobnostmi z technologického průmyslu vyzvali prezidenta Donalda Trumpa, aby ponechal Spojené státy v Pařížské dohodě o klimatu. Poté, co se americký prezident rozhodl zemi z dohody stáhnout, Tim Cook poslal zaměstnancům Applu e-mail, ve kterém sdílel frustraci a zklamání z rozhodnutí a potvrdil postoj Applu týkající se změny klimatu a udržitelnosti. E-mail si můžete přečíst zde.

Apple se v letošním roce více zaměřil i na životní prostředí a závazek zastavit těžbu země. Při příležitosti Den Země vydal sérii vzdělávacích a humorných videí. A dokonce Tim Cook a Lisa Jackson mnohokrát na toto téma diskutovali.