Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl Canada Goose jas 700-039 312-50exam MA0-101exam SK0-004pdf ASF 70-494 pdf 70-673exam C9560-503 98-367 70-534dump NS0-505 70-342exam pdf CHFP 070-410practice exam 1V0-603 pdf 1Z0-804pdf C8010-250 312-50V9 pdf C2150-508 98-368pdf

13 Zář

By

No Comments

Apple představil nový iPhone X!

13.9.2017 | By | No Comments 

Konec je všem spekulacím, všem předpovědím a hlavně všem únikům, které trvaly několik dlouhých měsíců. Apple dnes v divadle Steva Jobse představil svůj nejočekávanější telefon v historii – iPhone X. Že se jedná o výroční model potvrzuje nejenom nový design, ale také jiný způsob ovládání a absence některých prvků, které byly pro jablečné telefony tak ikonické. Spolu s maximálním výkonem a a prvotřídními technologiemi se z letošního iPhonu skutečně stala prémiová záležitost. Pojďme si jej podrobněji představit. “One More Thing” je tady.

Nový iPhone X na snímcích:

Design a displej

Už tři roky se u iPhonů koukáme na stále stejný design telefonu, tedy až na drobné úpravy u loňské modelu. Právě proto od výročního iPhonu všichni očekávali největší designovou změnu za posledních 10 let a skutečně se tak stalo. Apple se po vzoru konkurence zbavuje rámečků okolo displeje a představuje telefon s téměř nekonečným displejem.

Poprvé v historii iPhonů se jedná o OLED panel. Obecně ale OLED displeje mají i své nevýhody, Apple je však všechny odstranil a na scénu tak vstupuje jeho Super Retina Display s rozlišením 2436 x 1125 (458 ppi). Panel podporuje technologii HDR10 a Dolby Vision. Nejenom díky tomu, ale i díky technologii True Tone z iPadů nabízí skutečně špičkové barvy.

Jediným rušivým elementem vpředu je vykrojení v horní části, kam se ukryly senzory. Ty jsou potřebné pro funkci FaceID (více níže). Postranní rámeček je vyrobený z nerezové oceli a záda z tvrdého skla – stejně jako v případě iPhonu 8 a 8 Plus se jedná o nejtvrdší sklo, které kdy bylo použit pro smartphone. Kromě loga Applu zdobí zadní část ještě duální fotoaparát, který je nově orientovaný vertikálně.

Apple dnes kromě iPhonu X představil i iPhone 8 a 8 Plus:

Nový styl ovládání

Ikonické domovské tlačítko je pryč, a tak bylo potřeba jej nějak nahradit. Na scénu tak přicházejí gesta. Vytažení odspodu displeje nahoru se vrátíte zpět na domovskou obrazovku. Přepínač aplikací (multitasking) nově vyvoláte potažením a podržením aplikace ve středu displeje. Značnou funkcionalitu nahradilo i postranní power tlačítko, kde stisknutím a podržením vyvoláte Siri, dvojitým stisknutím pak na uzamčené obrazovce spustíte Apple Pay. Ovládací centrum se naopak nově aktivuje potažením prstu po displej z pravého horního rohu směrem do středu displeje.

Touch ID nahradilo Face ID

Snímači otisků prstů právě odzvonilo. Po čtyřech letech se Apple začíná zbavovat Touch ID. Novému iPhonu by senzor umístěný na zádech neslušel a integrovat jej pod displej se inženýrům bohužel nepodařilo. Právě proto společnost sáhla po alternativní biometrické autentizační metodě, po skenování obličeje ve 3D, které dostalo označení Face ID. Nová metoda bude sloužit nejenom k odemykání telefonu, ale také ke schvalování Apple Pay, dokonce ji budou podporovat i aplikace z App Store.

Face ID je podle Applu dokonce bezpečnější než Touch ID. Rozpozná vás dokonce i v momentě, kdy si nasadíte brýle, čepici nebo třeba změníte účes. Problém nebude ani v noci, tehdy si vás totiž senzor nasvítí a přední kamera rozpozná. O identifikaci se stará dohromady pět prvků a vše zpracovává speciální čip. Všechna data jsou šifrovaná a neodesílají se na žádný server – zůstávají jen v zařízení a není možné je zpět obnovit.

Díky FaceID je možné udělat i vlastní smajlíky Animoji, které se budou řídit podle vašeho obličeje a bude možné je posílat skrze iMessage.

Vertikální duální fotoaparát

Už před rokem se Apple s iPhone 7 Plus ponořil do světa duální fotoaparátů. Trend pokračuje, a tak ani iPhonu X nesmí chybět. Letos však došlo k inovaci, protože iPhone X nabízí duální fotoaparát orientovaný na výšku a blesk se nově přemístil mezi čočky. Oba snímače nabízí 12 meapixelů a podle Applu se jedná o nejlepší fotoaparát, jaký kdy do své zařízení přidali. Stejně jako u iPhonu 8 Plus nechybí ani zde režim Portrét Lightning, kdy je možné upravovat si osvětlení pozadá a popředí fotografie, optická stabilizace obrazu nebo optický zoom.

Mírného vylepšení se dočkala i přední 7-megapixelová FaceTime kamera, která díky senzorům nově podporuje také režim Portrét pro ještě lepší selfie.

A11 Bionic

Špičkový telefon si zaslouží špičkový výkon a právě od toho je tu nový šestijádrovou procesor A11 Fusion. Zatímco 4 jádra procesoru jsou vysoce výkoná, zbylý dvě jsou úsporná a budou využívána

Bezdrátové nabíjení

Apple se po několika letech konečně rozhoupal a rozhodl se dohnat konkurenci. Nový iPhone X se chlubí bezdrátovým nabíjením. Bohužel však nejde o spekulované nabíjení na dlouhou vzdálenost, ale o běžný Qi standard, který nabízí i ostatní výrobci. Pro nabíjení je tak potřeba podložka. Apple ukázal i vlastní bezdrátovou nabíječku AirPower, která zvládne nabíjet kromě iPhonu X také Apple Watch a nové AirPods. Dostupná však bude až během příštího roku, a tak je potřeby zatím byužívat řešení od ostatních výrobců, například od Belkinu.

Dostupnost a ceny

Předobjednávky iPhonu X startují 27. října. Prodávat se začne až 3 listopadu. Na Českou republiku se však tato data bohužel nestahují. U nás je zatím dostupnost telefonu neznámá.

Prémiový telefon, prémiová cena. Asi tak by se dala v rychlosti shrnout cenovka nového iPhonu. Jak se už dlouhé měsíce očekávalo, cena iPhonu letos povyrostla. Základní model 32GB model vyjde na 29 990 Kč, varianta s 256GB úložištěm pak 34 490 Kč. Vybrat si zákazník může ze dvou barevných variant, a to Space Gray a Silver. Barevná jsou jen záda telefonu, předek je u obou provedeních vždy černý.

iPhone X FB

zdroj: letemsvetemapplem.eu

Submit a Comment

Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl Canada Goose jas